Wynajem samochodu – czy to się opłaca?

Wyjeżdżasz w podróż i zastanawiasz się czy wynajem samochodu się opłaca? Owszem, że tak. Wynajem krótkoterminowy może byc nieco droższy niż wypożyczenie długoterminowe.

Zalety i wady wynajmu

Wynajem krótkoterminowe trwa od 1 dnia do ok 30 dni. Taki wynajem świetnie się sprawdzi np. wynajem na wesele. Również wynajem krótkoterminowe ma swoje wady np.może posiadac limit kilometrowy. Za przekroczenie kilometrów naliczane są dodatkowe koszta. Wynajem długoterminowe trwa od 12 miesiecy do kilku lat, po upływie czasu wypożyczania możesz ale nie musisz wykupić samochód. Cena wykupu może być równa rynkowej cenie pojazdu. Podczas użytkowania ponosisz wszystkie koszta użytkowania. Wypożyczanie samochodu długoterminowego jest wpłaty własnej. Wady również mogą być uciążliwe z racji tego, że może być naliczane limit kilometrowy.

Jaki jest koszt wypożyczenia samochodu?

Ceny uzależnione są indywidualne do wypożyczalni. Co wypożyczalnia to inny cennik. Warto dodać, że ceny wynajmu zależą również od lokalizacji. W stolicy ceny mogą być wyższe niż np. w Bydgoszczy – według informacji ze strony regionalnej bydgoszczinfo.pl, w Bydgoszczy również działa wynajem samochodów. Najlepiej przed wypożyczeniem samochodu, przejrzyj wszystkie oferty. Dla stałych klientów ceny są inne, przeważnie z rabatami. Koszta uwzględnione są od klasy pojazdu, im model większy tym cena wyższa.

Aby wypożyczyć samochód należy uiścić kaucje zwrotnej w momencie oddania samochodu. Kwota kaucji uzależniona jest od modelu samochodu. Aby wypożyczyć samochód musisz podpisać umowę, Należy się zapoznać ze wszystkimi warunkami i zapoznać z kwestią związaną z zasadami odbioru i zwrotu samochodu, ubezpieczeniem auta oraz polityką paliwową.

Wiadomo posiadanie swojego własnego samochodu jest bardziej komfortowe. Jedziemy gdzie chcemy i na ile chcemy bez limitu kilometrowego. Wynajem samochodu ma swoje zalety i wady ale swój samochód to swój.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.