Czy musisz mieć prawo jazdy?

Prawo jazdy to marzenie masy młodych ludzi i gdy tylko zbliżają się ich osiemnaste urodziny, zapisują się na kurs i jak najszybciej udają się na egzaminy. Ale masa nie oznacza, że marzą o tym wszyscy, bo jest też spora grupa nastolatków, która albo nie chce, albo nie czuje potrzeby jak najszybszego ogarniania prawa jazdy. Jednak czasami dużo mądrzej jest je zrobić jak najszybciej.

 

Kiedy jesteśmy zawaleni nauką lub pracą

 

Kiedy jest się młodym, zwłaszcza w wieku, w którym kończymy szkołę średnią, wokół nas jest masa rzeczy, która nas przytłacza. Nie chcemy dodatkowo obciążać się kursem i zdawaniem prawa jazdy, kiedy brakuje nam czasu już na naszą standardową naukę w ramach szkoły i pracę. Dlatego kiedy wiemy, że branie na barki kolejnego zadanie nie będzie za bardzo nam służyło, lepiej sobie odpuścić. Warto jednak przed tym dokładnie przeanalizować, czy w przyszłości będziemy mieć więcej czasu, czy może teraz tego czasu mamy najwięcej i jeśli kiedyś mielibyśmy spróbować zdawać, to właśnie teraz, mimo że czujemy na karku oddech zbliżającej się matury.

 

Kiedy prawo jazdy może się przydać

 

Czy twoi rodzice mają prawo jazdy? Jeśli nie, dobrze by było, żebyś Ty je miał, tak na wszelki wypadek. Wiadomo, że lepiej mieć na coś licencję, niż jej nie mieć, nawet jeśli nie czujemy potrzeby jej posiadania. Nigdy nie wiadomo, czy prawo jazdy akurat nas się do czegoś nie przyda, a jeśli nie samo prawo jazdy, to umiejętność prowadzenie samochodu. Nie chodzi oczywiście o to, żeby iść na kurs tylko dlatego, że może nam się on kiedyś przydać, ale warto rozważyć to jako bardzo poważny argument, który może ostatecznie przekonać nas do podjęcia takiej próby. Przecież nie trzeba mieć samochodu, żeby potrafić go bezpiecznie i skutecznie prowadzić.

 

Czy czujesz presję otoczenia?

 

Bardzo często działa na nas to, jak zachowują się nasi rówieśnicy. Jeśli wyraźnie podziwiają osoby z prawem jazdy, a tych, którzy otwarcie deklarują, że zdawać jeszcze nie chcą, wyśmiewają, może na nas działać bardzo mocno czynnik społeczny. Jednak taka decyzja nigdy nie powinna zapadać pod wpływem czyich namów. Tak naprawdę musimy być psychicznie przygotowani na prowadzenie samochodu. Jeśli się boimy albo nie widzimy w tym sensu, nie pójdzie nam dobrze, a możemy się tylko nie potrzebnie zniechęcić. Jeśli nasze towarzystwo wyśmiewa naszą decyzję, to znaczy, że powinniśmy zmienić towarzystwo, a nie na siłę się do niego dostosowywać.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.