Jak się bronić na rozprawie rozwodowej?

Decyzja o rozwodzie z pewnością nie należy do łatwych, a sama procedura to trudny czas nie tylko dla małżonków, ale również dla ich rodzin. Aby usprawnić przebieg sprawy rozwodowej i możliwie najszybciej zakończyć to stresujące przedsięwzięcie, warto uprzednio poświęcić czas na solidne przygotowanie i gruntowne rozeznanie w zawiłościach związanych z procesem rozwodowym. Wykonanie tego w pojedynkę wydaje Ci się niemożliwe? Skorzystaj zatem z profesjonalnego wsparcia adwokatów specjalizujących się w sprawach o rozwód. Jelenia Góra, Wrocław czy Warszawa – bez względu na miejsce zamieszkania, wszędzie znajdziesz odpowiednich specjalistów. Sprawdź, o czym jeszcze powinieneś pamiętać przed wszczęciem postępowania rozwodowego.

Rozprawa rozwodowa – z czym się wiąże?

Statystyki dotyczące rozwodów w Polsce przybierają w ostatnich latach coraz smutniejszy wygląd. Cyklicznie publikowane w Internecie raporty dotyczące tego zagadnienia wskazują, że każdego roku dochodzi w naszym kraju nawet do ok. 60 tys. rozwodów. Rośnie liczba przypadków, w których sformalizowane związki kończą się spotkaniem na sali sądowej, o czym świadczy również duża popularność w wyszukiwarce takich haseł jak: rozwód Jelenia Góra, rozwód Wrocław, rozwód Gdańsk, rozwód Warszawa…podobne zapytania można by mnożyć niemal w nieskończoność. Fakt, że strapieni małżonkowie uciekają się do wyszukiwania pomocy w oknie przeglądarki, dowodzi ponadto temu, że rozwód wiąże się z szeregiem trudności. Jedną z nich stanowią silne emocje, które nierozerwalnie towarzyszą sprawom o tak delikatnym charakterze jak ta. Kolejną okazują się natomiast rozmaite zawiłości prawne.

Rozwiązanie małżeństwa w Polsce odbywa się bowiem wyłącznie na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Konieczne jest zatem zainicjowanie postępowania sądowego i złożenie pozwu o rozwód do właściwego dla miejsca zamieszkania sądu okręgowego. Aby było to możliwe, uprzednio należy spełnić kilka ściśle określonych przesłanek, z których kluczowe okazuje się zerwanie więzi małżeńskich w sferze duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. To wszystko sprawia, że warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej doświadczonego adwokata, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Dlaczego potrzebujesz wsparcia doświadczonego adwokata?

Wsparcie kancelarii adwokackiej w przypadku spraw rozwodowych zwykle nie obejmuje jedynie faktycznej pomocy prawnej, ale także kompleksowe doradztwo. Koncentruje się ono na aktywnym dialogu z Klientem po to, by wskazać mu możliwie najkorzystniejsze rozwiązania w tej trudnej sytuacji. Doświadczony adwokat specjalizujący się w rozwodach zadba o szereg istotnych kwestii takich jak:

  • skompletowanie niezbędnej dokumentacji;
  • negocjacje między stronami postępowania;
  • sporządzenie wszelkich potrzebnych pism procesowych związanych ze sprawą;
  • reprezentację przed sądami do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

Pomoc doświadczonego, biegłego w prawie rodzinnym adwokata nie tylko usprawni przebieg całego postępowania, ale również zapewni Ci duży komfort psychiczny i pozwoli spokojnie podejść do tak trudnej sprawy jak rozwód (Jelenia Góra). Kancelaria dopilnuje wszelkich formalności, a Ty dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalisty zachowasz spokój i poczujesz się pewniej na sali rozpraw. Ponadto z pomocą eksperta w tej dziedzinie masz szansę przygotować przemyślane, wiarygodne w oczach sądu uzasadnienie pozwu, które wskaże faktyczne powody rozpadu małżeństwa. Ważną kwestią jest także powołanie odpowiednich świadków, którzy złożą zeznania dotyczące pożycia małżonków oraz dzieci pochodzących z tego związku. Doświadczony adwokat pomoże Ci również w tym zadaniu, dzięki czemu cała procedura przebiegnie znacznie sprawniej.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.