Adwokat Szczecin – czym się zajmuje Kancelaria w Szczecinie

Zawód adwokata kojarzy się z zaufaniem społecznym oraz dużym zaangażowaniem w obronę obywateli. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, czym dokładnie zajmuje się adwokat oraz jakie usługi świadczy kancelaria adwokacka ze Szczecina.

Adwokat to osoba, która zna prawo, posiada tytuł magistra z tego kierunku oraz ukończyła aplikację adwokacką. Dzięki posiadanej wiedzy oraz nabytym umiejętnościom praktycznym może ona reprezentować swoich klientów przed sądem lub innymi instytucjami.

Każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego nie każdy może się nią zająć. Adwokat powinien przede wszystkim dążyć do korzystnego rozwiązania sprawy dla swojego klienta, udzielając mu wsparcia oraz dzieląc się z nim wiedzą prawną.

Adwokat – kim jest?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że prawnik, a adwokat to dwa różne zawody.

Prawnik to absolwent wydziału prawa, który zapoznał się z kodeksami prawnymi i potrafi udzielić porady prawnej swojemu klientowi. Jednocześnie jednak nie posiada umiejętności zawodowych, pozwalających mu na reprezentowanie klienta w sądzie.

Adwokat to także absolwent kierunku prawa, ale wyróżnia go ukończenie aplikacji adwokackiej, w czasie której odbył praktyki zawodowe, poszerzył swoją wiedzę z dziedziny prawa oraz zdał egzamin adwokacki. Wskutek tego działania nabył umiejętności reprezentowania swojego klienta przed sądem i uzyskał pozwolenie na dalsze prowadzenie takiej działalności.

Zakres usług adwokata

Celem kancelarii adwokackiej jest przede wszystkim udzielanie porad prawnych, zaznajamianie klienta z przysługującymi mu obowiązkami oraz prawami, a także reprezentowanie go w sądzie.

Z pomocy prawnej, oferowanej przez adwokata można skorzystać w przypadku spraw karnych lub cywilnych. Przykładowo, adwokat może towarzyszyć klientowi w procesie postępowania karnego i to zarówno w przypadku oskarżania kogoś w imieniu ofiary, jak i bronienia oskarżonego, gdyż każdy człowiek zasługuje na sprawiedliwy proces, obronę oraz reprezentację.

W przypadku spraw cywilnych, ze względu na ich rozległy obszar, także istnieje możliwość skorzystania z porady specjalisty. Zwłaszcza jeśli chodzi o odszkodowania, spadki czy zadośćuczynienia.

Kancelaria adwokacka może służyć również pomocą i wspierać działanie spółek o różnorodnym charakterze (spółki prawa handlowego, spółki cywilne, fundacje czy stowarzyszenia) oraz służyć pomocą w innych sprawach natury prawnej.

Adwokat z powodzeniem przeprowadzi cię przez rozwód, podział majątku, przyznanie władzy rodzicielskiej, separację itp.

Kancelaria adwokacka w Szczecinie – wizyta u adwokata

Przed wybraniem się do kancelarii adwokackiej w Szczecinie zalecane jest przygotowanie się do rozmowy. Może być ona trudna i niekomfortowa, ale w wielu przypadkach może okazać się pomocna.

W czasie takiego spotkania należy podać powód swojej wizyty, opowiedzieć o całej sprawie oraz przedstawić odpowiednią dokumentację (akt zgonu w przypadku sprawy o spadek, akt małżeństwa przy pozwie o rozwód czy akty urodzenia dzieci w czasie starania się o władzę rodzicielską). Przed spotkaniem z adwokatem w Szczecinie, warto sprawdzić informacje dostępne na stronie internetowej lub dowiedzieć się telefonicznie, jakie dokumenty powinny być obecne na spotkaniu.

Adwokat ma prawo zadawać pytania, aby zapoznać się ze sprawą, dlatego warto przed wizytą dobrze przemyśleć swoją sytuację prawną, żeby nie wprowadzać go w błąd w czasie rozmowy. Niedopuszczalne jest również kłamstwo. Adwokat to osoba, która uzyskane w trakcie spotkania informacje musi zachować w tajemnicy, w trosce o dobro i bezpieczeństwo swojego klienta. Właśnie dlatego adwokata uznaje się za godnego zaufania.

Kiedy klient przedstawi swoją sytuację oraz udzieli odpowiedzi na pytania adwokata, otrzymuje możliwość zadawania własnych pytań, aby otrzymać przydatne porady i wskazówki. W związku z tym, przed udaniem się do kancelarii adwokackiej warto sporządzić listę swoich pytań.

Adwokat to osoba, której zależy na korzystnym rozwiązaniu konfliktu, dlatego udziela porad oraz dzieli się swoją wiedzą z klientami, a następnie reprezentuje ich interesy przed sądem czy inną instytucją. I choć nie jest konieczna jego obecność w procesie (rozprawa bez adwokata także się odbędzie), istnieje możliwość skorzystania z jego pomocy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda praca kancelarii adwokackiej, możesz sprawdzić stronę internetową adwokat ze Szczecina, która znajduje się pod adresem www.adwokatszczecin.info.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.