Gdzie można kupić używane auto?

Przygotowując się do zakupu używanego samochodu, przeszukujemy wiele miejsc, tak aby znaleźć odpowiedni egzemplarz dla siebie. Tak naprawdę kupno dobrego samochodu, jest jak wygrana na loterii, gdyż sprzedający często próbują ukryć istotne wady znajdujące się w pojeździe. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie można znaleźć ogłoszenia o używanych autach.

Zakup samochodu w komisie

Jeszcze kilka lat temu komisy samochodowe biły rekordy popularności, jednak wraz z rozwojem handlu internetowego również one musiały przejść transformację i przenieść swój handel do świata e-commerce. Aby dobrze trafić, należy poczytać opinie o danym komisie, tak aby zakup samochodu w tym miejscu okazał się trafną decyzją, a nie strzałem w kolano. Niewątpliwą zaletą komisów samochodowych jest ogromny wybór różnorodnych modeli i roczników, ale także możliwość zakupu w rozliczeniu za pozostawienie starego auta, czy za pośrednictwem kredytu. Oczywiście, może się zdarzyć, że samochód ma niepewną historię, dlatego przed zakupem konieczne jest jej szczegółowe sprawdzenie, zwłaszcza jeśli komis ucieka od odpowiedzialności.

Zakup samochodu przez portale ogłoszeniowe

Bardzo popularnym pomysłem na zakup samochodu są portale ogłoszeniowe, na których można znaleźć wiele różnorodnych ogłoszeń. Swoje samochody sprzedają tam zarówno osoby prywatne, jak i właściciele komisów, dzięki temu mamy do wyboru szeroki wachlarz modeli i roczników aut. To cała masa zdjęć, szczegółowy opis oraz możliwość telefonicznego dopytania o detale oferty. Warto odwiedzić nowo powstały serwis Pokato.pl, gdzie wystarczy wpisać samochody osobowe używane, a już możemy przejrzeć setki różnorodnych ogłoszeń. Aby nie tracić czasu, możemy przefiltrować oferty, zaznaczając jedynie modele, przebiegi i roczniki, które nas interesują. Jeśli auto odpowiada naszym wymaganiom, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówić się na spotkanie, obejrzeć auto, wykonać jazdę próbną i jeśli wszystko będzie dobrze, to ostatecznie dokonać zakupu swojego nowego samochodu.

Zakup auta na giełdzie samochodowej

Giełda to miejsce znane od wielu lat, które w ostatnim czasie trochę straciło na popularności. Wszystko za sprawą szeroko rozwiniętego handlu w Internecie. Jednak jeszcze wiele osób uważa giełdę za idealne miejsce do zakupu używanego auta. Tak naprawdę można znaleźć tam prawdziwą perełkę, spośród różnorodnych modeli i roczników. Kupując auto na giełdzie mamy możliwość jego bezpośredniego zobaczenia na żywo oraz negocjacji ceny.

Zakup samochodu poleasingowego

Dobrym miejscem do zakupu samochodu używanego są salony dealerów aut. Sprzedają oni nie tylko nowe samochody, ale także te poleasingowe w wieku do 4 lat. Co więcej, to świetny zakup ze względu na pewną historię auta. Podczas trwania umowy leasingu samochody są zarządzane i serwisowane przez operatorów leasingowych, dzięki temu wszystko jest udokumentowane. Wadą może być jedynie jeszcze dość wysoka cena samochodu.

Nabycie auta z zagranicy

Zagraniczny rynek aut używanych oferuje wiele świetnych egzemplarzy, jednak podczas załatwiania formalności w naszym kraju, należy uzbroić się w cierpliwość. Problemem może być również sprowadzenie pojazdu do Polski. Niemniej jednak można znaleźć za granicą świetny samochód w okazyjnej cenie. Pamiętajmy, że tak samo jak u nas, tam również możemy dokonać całkowicie nietrafionego zakupu, gdy auto z pozoru ładne okazuje się mieć długą historię powypadkową lub zmieniony przebieg.

Podsumowując, niezależnie od tego gdzie będziemy szukać nowego samochodu należy uzbroić się w cierpliwość, zachować rozsądek i starannie sprawdzić wszystko to co możemy.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.